Hukuk Yayınları
Yeni Çıkan Yayınlar :      Haziran (50)      Mayıs (171)      Nisan (125)      Mart (207)      Şubat (129)      Ocak (115)
Anasayfa   >   Bankalar Hukuku   >   Mehmet VURUCU / Mustafa Ufuk ARI

Güncel Gelişmeler Işığında Bankacılıkta Dış Ticaret İşlemleri

Güncel Gelişmeler Işığında Bankacılıkta Dış Ticaret İşlemleriSayfa Sayısı
:  
304
Kitap Ölçüleri
:  
16*24
Basım Yılı
:  
2017
ISBN NO
:  
978-975-02-4465-0

33,50 TL ( KDV Dahil )

 
Dış ticaret ve dış ticarete ilişkin bankacılık faaliyetlerini içeren güncel bir kitap ihtiyacından yola çıkarak oluşturulan bu eser, konularında 29 yıl gibi uzun bir tecrübeye sahip olan ve müfettişlik, banka müdürlüğü, bölge müdürlüğü görevlerinde bulunmuş, uluslararası şirketlerde danışmanlık yapan ve üniversitelerimizde finans ve bankacılık ile ilgili dersler ve konferanslar veren yazarlarımızın birlikte oluşturdukları beşinci kitaptır.

Bu kitap, meslek yüksek okulları ve fakültelerimizin bankacılıkta dış ticaret işlemleri ile ilgili tüm derslerde öğrencilerin bilgi gereksinimini en güncel bilgilerle karşılayacaktır. Ayrıca, banka ve finans kurumu çalışanlarının da kullanabileceği güncel ve önemli bir başucu kaynağı olacaktır.

Tablolar ve bölüm sonu soruları ile zenginleştirilen kitap için çok sayıda yerli ve yabancı kaynak taraması yapılmış, en güncel ve gerekli olan bilgilerin yer alması sağlanmıştır. Kitapta, dış ticaret ve tarihsel gelişimi, dış ticaret mevzuatı, dış ticarete ilişkin MTO düzenlemeleri, dış ticarette teslim ve ödeme şekilleri, dış ticarette kullanılan belgeler ve elektronik ibraz kavramı, döviz, döviz kuru, kur riski ve kur sistemleri, uluslararası transfer ve tanımlama sistemleri, dış ticarete yönelik bankacılık faaliyetleri ve dış ticaretin finansmanı, dış ticarete ilişkin sigorta işlemleri, Türkiye'nin dış ticareti ve gelişimi ve dış ticaret dengesi ve ödemeler dengesi konuları ayrıntıları ile anlatılmıştır.

Konu Başlıkları
    Dünyada ve Türkiye'de Uluslararası Ticaretin Tarihsel Gelişimi
    Dış Ticaret Mevzuatı ve Dış Ticarete İlişkin MTO Düzenlemeleri
    Dış Ticarette Teslim ve Ödeme Şekilleri
    Dış Ticarette Kullanılan Belge Türleri ve Elektronik İbraz
    Döviz, Döviz Kuru, Kur Sistemleri, Kur Riski ve Döviz Piyasaları
    Uluslararası Transfer ve Tanımlama Sistemleri
    Dış Ticarete Yönelik Bankacılık Faaliyetleri ve Dış Ticaretin Finansmanı
    Dış Ticarete İlişkin Sigorta İşlemleri
    Türkiye'nin Dış Ticareti ve Gelişimi
    Dış Ticaret Dengesi ve Ödemeler Dengesi